top of page
Зала історії розвитку технічних засобів навчання виконує місію збору, збагачення знань і збереження технічних засобів навчання різних років і поколінь як комплексу засобів загально-дидактичного призначення, що складається з інформаційного фонду та технічної системи для її відтворення і слугує фундаментальним підґрунтям реалізації педагогічного процесу. 
   У кабінеті-музеї історії освіти і педагогіки комплекс технічних засобів навчання представлений у діалектній єдності педагогічного і технічного аспектів.

Педагогічний аспект охоплює питання, які пов’язані із створенням засобів навчання (відеофільмів, діафільмів, фотографій, магнітофільмів тощо) відповідно до дидактичних вимог навчального процесу, а також із розробкою методики застосування їх у навчально-виховному процесі..

Технічний аспект охоплює питання створення потрібної для демонстрування перелічених вище засобів навчання апаратури, яка задовольняла б певні педагогічні і технічні вимоги.

 Головною метою інформаційного фонду зали історії розвитку технічних засобів навчання є формування у студентів педагогічного коледжу чіткого розуміння того, що технічні засоби навчання в роботі педагога - це не привілей окремих. Сучасні ТЗН стають невід'ємною частиною навчального процесу скрізь, де є захоплені своєю справою вчителі, де навчання стало творчістю. Там, де технічні засоби використовуються грамотно і систематично, вони сприяють підвищенню ефективності і якості навчання, формуванню технологічної компетентності вчителя як запоруки його конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

У залі історії розвитку технічних засобів навчання представлені зразки ТЗН різних поколінь.

bottom of page