top of page

Кабінет-музей  історії освіти і педагогіки ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного  університету  імені Тараса Шевченка» було створено у 2013 році,  на час знаменної події: 75-ї річниці з дня заснування Лисичанського педагогічного коледжу, з метою створення фундаментальної складової інформаційно-освітнього середовища навчання і виховання майбутніх фахівців педагогічних спеціальностей.

Авторами ідеї створення кабінету - музею історії освіти та педагогіки став творчий колектив викладачів загальної педагогіки: Гончаренко Н. О., Ігнатуші А. Л., Заплаткіної Н. В., Саприкіної Т. Г., Хомич О. М.; заступника директора з господарчої роботи, Полякової С.В.; інженерів-програмістів      Тура А. М. та Щербакова І. С. на чолі з директором коледжу, Мінєнко Г. М.

 

Основними завданнями кабінету-музею історії освіти і педагогіки є:

  • Створення інформаційного освітнього середовища шляхом організації виставок, педагогічних зустрічей, відео-лекцій, віртуальних екскурсій музеями освіти України та світу, зустрічей з педагогами-новаторами на робочому місці.

ü Упровадження в роботу кабінету-музею технологій музейної педагогіки.

ü Надання культурних, навчальних, дослідницьких програм учителям, викладачам, студентам і широкому колу відвідувачів.

ü Сприяння формуванню позитивного образу педагога в суспільстві, підвищенню престижу  педагогічної  професії.

ü Популяризація досягнень педагогічної спадщини та сучасної педагогічної науки й практики.

Головними напрямами діяльності кабінету-музею виступають:

ü науковий: отримання нових знань на основі всебічного вивчення музейної добірки;

ü фондовий: формування фондів музею, забезпечення збереження музейних предметів і колекцій;

ü  експозиційно-виставковий: здійснення функції музейної комунікації на основі науково організованої та художньо оформленої демонстрації музейних предметів і колекцій;

ü освітньо-виховний: стимулювання інтересу  громадськості до історії освіти;

ü залучення широкого кола науковців і дослідників до активної співпраці;

ü стимулювання творчого пошуку майбутніх педагогів, спеціалістів відділів освіти, методичних служб, колективів закладів освіти, вчителів та учнів до вивчення історії освіти рідного краю.

 

 

          Кабінет-музей історії освіти і педагогіки складається з трьох залів: залу історії розвитку технічних засобів навчання; залу  „Особистості в педагогіці й освіті: від історії до сьогодення” та залу історії виникнення, становлення й розвитку педагогіки й освіти.

На базі цього осередку систематично відбуваються екскурсії, лекції, консультації, наукові форуми (педагогічні читання, конференції, сесії, засідання); тематичні виставки та фотогалереї; засідання педагогічних секцій студентського наукового товариства; конкурси студентських наукових робіт з актуальних проблем освіти; зустрічі з провідними науковцями у галузі освіти, педагогами-новаторами.

Діяльність музею побудована на таких формах роботи, як:

  • залучення студентів до написання творчих робіт (курсових та дипломних проектів, рефератів, статей);

  • використання музейних засобів у роботі педагогічних клубів, творчих об’єднань, що мають на меті проблемне вивчення творчої спадщини певного педагога;

  • залучення студентів до вивчення педагогічних пам’яток задля виховання дбайливого ставлення до вітчизняної культури та надання допомоги в поповненні та науковій обробці фондів;

  • музейні екскурсії як специфічний вид педагогічної практики;

  • організація педагогічних краєзнавчих експедицій з метою виявлення пам’яток освіти й педагогічної думки минулих часів та кращий педагогічний досвід сучасників.

 

 

На сьогодні фонд музею історії педагогіки й освіти Лисичанського педагогічного коледжу налічує близько 400 експонатів: зразки технічних засобів навчання; записи художніх та документальних фільмів різних років про школу, педагогів, учительську професію; зразки шкільних підручників, учнівських зошитів, щоденників, обладнання, документів про отримання загальної та вищої освіти тощо.

Кабінет-музей  історії освіти і педагогіки ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного  університету  імені Тараса Шевченка» тісно співпрацює з педагогічним музеєм України (м. Київ), меморіальним музеєм Б. Грінченка (Луганська область, Перевальський район, смт.  Михайлівка), педагогічно-меморіальним музеєм А. Макаренка, (м. Кременчук,  Полтавської області), державним  педагогічно-меморіальним музеєм В.О. Сухомлинського (Кіровоградська область,  смт  Павлиш), меморіальним музеєм К. Д. Ушинського (Сумська область,  село Богданівка). 

bottom of page