Музей історії освіти та педагогіки
Одним із цікавих видів практичного навчання є практика «Спостереження за навчально-виховною роботою вчителя в перші дні дитини в школі». Студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» 02.09.19 по 06.09.19 спостерігали за роботою вчителів перших класів Дєздєревич О.А. (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), Новікова Ю.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №12), Камєнкова Н.А. (ЗОШ І-ІІІ ст. № 30) в умовах реалізації завдань Нової української школи.
В ході практики студенти мали можливість безперервно протягом першого тижня вересня спостерігати адаптацію дитини до нових умов навчання та виховання. Адже адаптація дитини в першому класі – це особливий і складний період у її житті. Вона освоює нову соціальну роль учня, новий вид діяльності – навчання. Змінюється соціальне оточення – з’являються однокласники, вчителі та школа як одна велика соціальна група.
Перші дні у школі - найскладніші. І невідомо, для кого більше - для маленьких щойно першокласників чи для їхнього вчителя Адже саме від педагога залежить, будуть його учні ходити до школи із задоволенням чи з небажання.
За цей період практики студенти ознайомились з основними напрямами діяльності вчителя в період першого тижня роботи з дітьми:
-
організаційно-педагогічна діяльність вчителя в перший день (прийом дітей, знайомство їх з класом, школою, правилами поведінки та режимом роботи школи);
-
зміст, організація й методика проведення уроків у перші дні навчання дітей;
-
проведення ранкових зустрічей;
-
організація навчальної діяльності дітей (правилами користування олівцем, ручкою, підручниками, дошкою, дидактичним матеріалом, організацією робочого місця);
-
методи і прийоми формування в реальному педагогічному процесі відносин «вчитель – учень»;
-
робота з батьками;
-
обладнання необхідних осередків життєдіяльності учнів та вчителя в класі.
Звітом з даного виду практики стали групові творчі проекти, які студенти презентували на підсумковій конференції 09.09.19. Під час «Кола вражень»вони дійшли висновку, що для реалізації положень нової школи потрібен новий вчитель – творчий, ініціативний, захоплений, як казав Василь Сухомлинський «У кожному вчителеві повинна сяяти і ніколи не згасати маленька іскорка дитини».